• Instagram
  • Facebook

Dárkové poukazy – někdo má z takového dárku radost, protože upřednostní vybrat si vše podle svého vkusu, jinému to může připadat bez nápadu a práce. My pro vás ale máme tip, jak libovolný poukaz věnovat tak, že v obdarovaném vyvolá doslova dětskou radost, ať už se bude jednat o voucher na nákup nových bot, večeři v restauraci, lístky do divadla nebo o velkolepé překvapení v podobě dovolené.

Základem je, že z takového dárku uděláte hru. Zamyslete se nad předmětem poukazu, který jste pořídili a dejte dohromady asi 5 věcí, které ho vystihují. Ty potom vyfoťte, nebo podobné obrázky najděte na internetu a vytiskněte na instax tiskárně. Nám se vždycky dobře hledají pěkné ilustrační fotky třeba na pexels.com.

Pokud například darujete víkendový pobyt, můžete foto nápovědu stupňovat – jako první uvidí obdarovaný fotku dopravního prostředku, kterým máte jet, druhý obrázek prozradí datum a další fotky už konkrétněji naznačí, kam se společně vydáte. K takovému dárku se hodí přibalit dopis s „návodem k použití“, kdy můžete obdarovaného vyzvat, aby rozbalil například jen první dvě obálky a zbytek si nechal na později a prodloužil tak dobu napětí, třeba až do dne odjezdu.

Tím jsme už prozradili, že každá fotka bude mít i svoji obálku, takže se můžeme pustit do podrobnějšího postupu.

 

 

 

CO BUDETE POTŘEBOVAT?

  • 5 instax fotek s nápovědami
  • 5 obálek (můžete koupit v rozměru fotky, nebo zmenšit klasické)
  • Fixy na nadepsání obálek
  • Stuha
  • Můžou se hodit nůžky, tvrdý papír a lepenka

 

JAK NA TO?

Pokud jste nekoupili maličké obálky v rozměru fotek, nejprve zmenšete klasické obálky tak, že kraje ustříhnete a poté obálku slepíte. Nejlépe vypadají barevné obálky. Můžete je vybrat v různých odstínech jedné barvy.

 

Do každé obálky postupně schovejte jednu z připravených fotek.

 

Na každou obálku nadepište číslo (aby obdarovaný poznal pořadí, ve kterém má obálky rozbalovat) a můžete třeba i připsat datum, kdy má otevřít nějakou konkrétní – pokud chcete zvýšit napětí a nechat obdarovaného hádat postupně, až do doby, kdy se má „dárek“ uskutečnit.

 

Obálky naskládejte na sebe a převažte ozdobnou stuhou. K dárku můžete připojit kartičku z tvrdého papíru a na ní objasnit „pravidla rozbalování“ tohoto dárku.

 

 

Je skvělé, že tento styl předání vánočního dárku v podobě poukazu můžete uplatnit opravdu na cokoliv a hlavně, můžete ho aplikovat i při jiných příležitostech, než jsou zrovna Vánoce.

TIP: Aby bylo rozbalování ještě dobrodružnější, můžete obálky navázat na stromeček mezi ozdoby, kde si je obdarovaný postupně sám najde.