• Instagram
  • Facebook

Když se zeptám kamarádů, jak využívají své Instaxové fotky, většinou mi odpoví, že je schovávají do krabiček, nalepí do alba nebo zarámují a vystaví. A to je docela škoda, protože z instaxových obrázků se dá vytvořit tolik super věcí! Dneska vám popíšu jen jednu z milionu variant. Tu, která zdobí náš obývák.

Fotky. To je první a hlavní věc, bez které se samozřejmě neobejdete :). Nejdřív je potřeba stanovit si téma. Já jsem (jakožto správná máma) zvolila fotky našeho syna, ale můžete vybrat cokoliv – rostliny, vašeho psa, něco abstraktního – cokoliv, co vám bude příjemné vídat u sebe doma.

Pokud máte Instax Liplay nebo Instax Share tiskárnu, máte to jednodušší, protože si fotky předem nachystáte v telefonu a pak jednoduše vytisknete. Pokud máte klasický Instax, musíte si dát víc práce už během focení. Na tento projekt totiž budete potřebovat sérii fotek, kdy každý řádek vašeho obrazu bude mít jiný odstín.

Já jsem je tiskla pomocí Instax Share tiskárny, takže jsem si předem vybrala 15 fotek a ty jsem v mobilní aplikaci VSCO upravila tak, aby se dělily do 5 barevných skupin. Jak jsem to nastavila? V úpravě fotek najdete funkci „Split tone“ a tam už jen zvolíte požadovaný odstín a to jak v záložce „Shadows Tint“, tak v záložce „Highlights Tint“. Pro jeden řádek fotek v budoucím obrazu jsem vždy stanovila jednu barvu. Pokud ale s VSCO nechcete pracovat, můžete třeba jednoduše střídat barevné a černobílé obrázky.

Když už máte fotky vytištěné, máte většinu práce hotovou. Najděte vhodné místo a fotky pomocí čtverečku oboustranné lepenky nalepte do úhledného obdélníku. Já jsem je nalepila na černou tabuli, kterou už roky máme na boku lednice. Na černé barvě bílé instaxové rámečky opravdu pěkně vyniknou a navíc jsem zbylou tabulovou plochu využila k dokreslení atmosféry. Namalovala jsem tam listy rostlin, protože u nás v obýváku je to tak trochu džungle :)

 

Autorem článku je Jana Duffková, kterou na Instagramu najdete jako @JANADUFF.