• Instagram
  • Facebook

Když přišel Instax Liplay, potkaly se mi moje dvě nejoblíbenější instaxové věci v jedné. Vždycky jsem totiž Instax milovala ve dvou rovinách. Na cestách a různých akcích, ale i doma při nejrozličnějších momentech, cvakám instantní obrázky – Instaxem, tak jak ho asi všichni znají. Užívám si kouzlo okamžiku třeba s Instaxem Mini tak, že prostě zachytím nějaký moment a během chviličky už se mi v ruce vykresluje právě vyfocená fotka. Ne vždycky je dokonalá, ale to mě na tom prostě baví. Největší úspěch to vždycky sklízí na oslavách, kdy člověk jen tak pošle Instax „do placu“ a přátelé mají o zábavu a vzpomínky postaráno.

Moje druhá nejoblíbenější instaxová záležitost je vlastně pravý opak. V klidu si doma zpětně vytisknout fotky, které jsem třeba v průběhu dovolené pořídila foťákem, nebo mobilem. To jsem do teď dělala pomocí tiskárny Instax Share. Díky aplikaci si propojím telefon s tiskárnou a můžu si vytisknout už jen to, co předem vyberu a třeba i různě upravím. Takové fotky lepím do alba, tvořím s nimi různé scrapbookingové projektíky, nebo jimi třeba vylepšuji narozeninová přáníčka pro přátele.

V každém případě – když jsem někde „v terénu“, nikdy s sebou nemám oboje (tiskárnu i Instax foťák) – dámská kabelka toho sice pojme hodně, ale zase není bezedná... a někdy mi jedno nebo druhé chybí. Tedy chybělo. Protože teď je nově členem našeho týmu Instax Mini Liplay, a ten kombinuje právě tyto moje dvě nejoblíbenější funkce.

Fotí (a dokonce se do něj fotky ukládají, tak jako to vždycky bylo třeba u Instaxu Square, takže když se vyfotím s přáteli, můžeme si každý vytisknout jednu fotku pro sebe) a zároveň se dá propojit s mobilem a speciální aplikací, čímž se promění v tiskárnu čehokoliv, co máte vyfocené v telefonu. Tady se docela dobře řeší i úprava fotek, protože nějaká ta vylepšení umí i přímo Liplay – myslím tím hlavně filtry, nebo třeba rámečky. Díky propojení s telefonem taky využívám funkci dálkové spouště – znáte to, když se chcete vyfotit se všemi přáteli naráz a nikde nikdo, kdo by zmáčknul tlačítko.

V neposlední řadě, když už jsem se zmínila o (ne)bezednosti dámské kabelky – s Liplayem se mi to vlastně vyřešilo úplně. Jednak sám o sobě nezabírá moc místa, ale co je hlavní - je takovým stylovým doplňkem, že ho ráda nosím jen tak na popruhu, kolem krku.

 

Autorem článku je Jana Duffková, kterou na Instagramu najdete jako @janaduff