• Instagram
  • Facebook

Svatební sezóna je tu a s ním i svatba vás nebo vašich přátel? Máte zařízené místo, jídlo, pití, kapelu, oblečení, prstýnky, fotografa, pozvánky, oddávajícího, prostě všechno, ale pořád máte pocit, že vám ještě něco chybí? Rozhodli jsme se vám ušetřit dohadování, trápení a přemýšlení. Řekneme vám to hned, chybí vám totiž instax. A abychom vám s ještě více pomohli, dali jsme pro vás dohromady 10 tipů, se kterými bude vaše svatba s instaxem naprosto nezapomenutelným zážitkem.

Jaký formát fotek je nejlepší?

Instax nabízí 3 formáty fotek - mini, SQUARE a Wide. Každý z nich má něco do sebe - mini je asi nejznámější a nejrozšířenější, fotku si můžete dát třeba do peněženky, protože má podobný rozměr jako kreditní karty. SQUARE formát je nejnovější, je to, jak je vám z názvu už asi jasné, čtverec. Nejlépe se s ním tvoří různé série fotek nebo třeba obrazce a vejde se na něj o trochu více, než na mini fotku. Wide formát je už opravdu velká, široká fotka. Vejde se na ní ale opravdu hodně a nejlépe se vám s ním budou fotit skupinky lidí.

 

 

Nezapomeňte se vyzbrojit dostatkem filmů

Filmy, náplně, kazety… Ať už “krmivu”pro instax říkáte jakkoliv, jedno je jasné - na svatbě není fotek nikdy dost. Jaký je ale ideální počet na svatbu? Pokud chcete fotky jen pro sebe, počítejte alespoň jednu fotku na jednoho hosta. Pokud chcete mít na svatbě instax fotky i jako dárek pro vaše hosty, počítejte na každého člověka fotky dvě. Na 50 lidí by vám tak mělo s přehledem vystačit 100 fotek, což je 10 filmů.

Tip: Filmy jsou vždy levnější, když je kupujete po více kusech. Pokud chcete ušetřit, sáhněte alespoň po dvoubalení nebo ještě lépe po balíčku 10 filmů.

 

Udělejte fotokoutek, ale…

Fotokoutky každý miluje. S přibývajícím časem na svatbě je čím dál tím víc plný, svatebčané vymýšlí bláznivější a bláznivější kreace a je v něm spoustu legrace. Do fotokoutku samozřejmě patří spousta rekvizit. Kníry, klobouky, cedulky s nápisy, nafukovací kruhy nebo paruky. Užijete všechno, co vás napadne od péřového kabátu po pradědovi, přes vysloužilou velikonoční pomlázku až po potápěčské brýle se šnorchlem, které si pravidelně každý rok zapomenete vzít na dovolenou.

Tip: Spoustu inspirace najdete na Pinterestu nebo na Instagramu.


...nedržte se jen v něm!

Fotokoutek je sice super, ale vaše svatba se neodehrává jen v něm. Vemte proto instax na výlet i ke krájení svatebního dortu, prvnímu novomanželskému tanci nebo na bar. Takové instax selfie těsně po tom, co jste si řekli své “ano” bude pravděpodobně dlouho nepřekonanou fotkou ve vašem albu. 

 

Ukažte svatbu z různých pohledů

Vyberte pár hostů a dejte jim veledůležitou funkci vrchního instax fotografa. Uvidíte, jak rozdílně se na svatbu dívá vaše babička, děti kamarádů nebo třeba váš bratr strýce z druhého kolene od dědy. Rozdělte instaxy mezi družičky a nechte je napospas jejich osudu. Uvidíte, jak skvělé fotky se vám vrátí.

Všechno hezky pohromadě 

Pokud máte se svatbou už tak těžkou hlavu a nechtějí se vám rekvizity do svatebního fotokoutku vyrábět nebo shánět zvlášť, nesmutněte, protože už jsme všechnu práci udělali za vás a vymysleli jsme pro vás instax wedding set. Najdete v něm všechno od brýlí, přes klobouky, album, samolepky i fixy na popisování fotek.


Vyrobte album pro novomanžele 

Berete instax na svatbu jako dárek? Není nic lepšího než při svatbě průběžně vyrábět album pro novomanžele, do kterého každý přispěje trochu. Takový instantní report ze svatebního dne vykouzlí druhý den ráno na tváři nevěsty i ženicha nezapomenutelný úsměv.

Tip: K výrobě svatebního alba se vám bude hodit instax album, wahsi pásky a nezapomeňte přikoupit i nějaké fixy na popsání fotek.

 

Aby vám všechny fotky zůstaly 

Říkáte si, že je škoda přijít o všechny ty instax fotky, co si vaši hosté odnesou ze svatby domů? To naprosto chápeme a máme pro vás geniální tip - hybridní instaxy totiž fotky ukládají do vnitřní paměti, nebo na paměťovou kartu. Všechny fotky tak máte uložené a můžete si je později vytisknout i pro sebe, i přesto, že si fotku vzali i svatebčané.

Tip: Hybridní instax SQUARE SQ6 pořídíte na instaxstore.cz za 4 999 Kč.

 

Když nechcete instax kupovat

Pokud myslíte, že byste pro instax nenašli kromě svatby dostatečné využití (o čemž si dovolujeme silně pochybovat!), tak pro vás máme tip přímo pro vás - instax si můžete půjčit. A jde to i bez zaplacení půjčovného. Pokud si totiž koupíte do instaxu filmy, v Polagraphu nebo na instaxstore máte zapůjčení instaxu zdarma.


Ukažte své svatební instax fotky a vyhrajte zásobu fotek na celý rok

Co na rok, tohle vám vydrží i na dva roky! My vám totiž dáme celých 600 fotek. Za jedinou vaší fotku. “Ok, zase nějakej háček,” říkáte si. Žádný háček. Sdílejte vaši svatební instax fotku na Instagramu, označte @instaxcz a přidejte hashtag #mojesvatbasinstaxem. Takhle označených fotek můžete přidat kolik chcete. Čas máte do 30. září 2019. V říjnu pak ze všech fotek vybereme jednu nejoriginálnější a její autor od nás získá již zmíněných 600 fotek. To je 60 filmů v jednom obrovském kartonu. A to za tu jednu fotku na Instagramu stojí,ne?