• Instagram
  • Facebook

Když jsme plánovali svatbu, naším velkým přáním byl fotokoutek. Místo, kde si svatební hosté udělají fotku na památku a taky se u toho pobaví. Jenže klasické foto koutky na objednávku byly nad náš rozpočet a proto jsme se pustily do „DIY“ projektu. Na náš velký den jsme si toho hodně vyrobili sami a tak nám tahle výzva nakonec šla od ruky úplně přirozeně. Takže, jak si takový instaxový fotokoutek vyrobit? Zkuste to třeba podle nás! Nejlepší je, že ho kromě svateb můžete využít i na oslavy nebo večírky nejrůznějšího druhu.

CO BUDETE POTŘEBOVAT?


• Instax, dostatek filmů a (pro jistotu) náhradní baterky
• Jutový provázek a kolíčky
• Vtipné nebo tematické rekvizity
• Dekorace podle stylu svatby
• Lepidlo (nebo oboustrannou lepenku), fixy, album

 

PUSŤTE SE DO TOHO!

 

1. NAJDĚTE VHODNÉ MÍSTO


Na místě konání svatební oslavy vyberte to nejfotogeničtější zákoutí. My jsme si své „ANO“ řekli v rozkvetlé zahradě, kde pak probíhal i zbytek svatebního dne, takže jsme jako místo pro fotokoutek zvolili plácek u nejhezčího keře. Když budete vybírat umístění, pokuste se, aby to nejen vypadalo krásně na fotce, ale také aby byl fotokoutek blízko centra veškerého dění. Pokud totiž koutek postavíte doslova někde „v koutě“, možná si ho hosté moc neužijí, protože zkrátka nebude po ruce. Myslete i na počasí. Jestli na vaší svatbu předpovídají, že bude „pršet štěstí“, raději už předem vše nachystejte pod přístřešek.

 

2. OZDOBTE HO!


My jsme fotokoutek moc nezdobili. Prostě jsme jen využili krásného prostředí. Když se ale vdávala moje kamarádka, měla k dispozici velké množství dekorací a tak, i když i ona měla fotokoutek v nádherné přírodě, jsme dotvořili atmosféru pomocí papírových girland a pom pomů v barvách svatby.

 

3. NA CO TO POLOŽIT?


U foto koutku nesmí chybět stoleček, na který položíte rekvizity na focení i samotný Instax, náplně a další důležité vybavení. Když se opět vrátím ke svatbě mojí kamarádky, prozradím, že místo stolečku jsem použila starý žebřík. Prostě jsem ho opřela o strom a veškerou výbavu vyskládala na něj.

 

4. AŤ JSOU FOTKY BAREVNÉ!


Podpořte zábavu při focení a nachystejte svatebčanům vtipné nebo tematické rekvizity. Papírové knírky na špejli, motýlka, brýle, květinový věnec do vlasů, bublifuk... a taky křídy a tabulky na vzkazy! My si tabulky ve tvaru bublin vyráběli z kartonu přetřeného tabulovou barvou.

 

5. PO VYFOCENÍ POVĚSIT, NALEPIT A ZAVŘÍT


Vedle foto koutku jsme natáhli několik řádek jutového provázku a na něj nachystali dřevěné kolíčky. Kdo si fotku nechtěl schovat pro sebe, ten nám ji připnul na provázek. Tato foto výstavka krásně zdobila zahradu a nám potom zůstaly skvělé momentky od přátel a rodiny na památku. Pokud u vašeho foto koutku není moc způsobů, jak natáhnout provázek,prostě ho omotejte kolem kmene stromu. To funguje skvěle! Na svatbě mojí kamarádky bylo zase k dispozici prázdné album, kam každý fotku mohl nalepit a rovnou připsat i přání do manželství.

 

A tip na závěr?

Napište k foto koutku návod k použití a nebo určete někoho z přátel jako jeho správce, abyste se mohli naplno věnovat „svatebním povinnostem“ a nemuseli řešit nic okolo.

 

Díky tomuto tvoření jsme ušetřili nemalé výdaje za „profesionální fotokoutek“ a zároveň vzniklo kreativní stanoviště, které všechny bavilo.

Co vy? Pustíte se do vlastního foto koutku?

 

Za přiloženou dokumentaci z naší svatby děkujeme @tezfurbacher.

 

Autorem čláknku je Jana Duffková, kterou na Instagramu najdete jako @JANADUFF