• Instagram
  • Facebook

Přemýšlíte o Instax tiskárně nebo už ji dokonce máte? Tento článek vám prozradí, jak tisknout fotky ze smartphonu, počítače nebo přímo z fotoaparátu.

Nejprve je důležité uvést vaši tiskárnu do provozu. Stiskem tlačítka POWER ji zapnete. Rozsvítí se baterie a také tečky, které symbolizují počet fotografií, které ještě můžete vytisknout. Pokud baterie svítí zeleně, je nabitá a můžeme jít tisknout. Pokud je žlutá, zřejmě brzy dojde. V případě, že tiskárna vůbec nereaguje nebo baterie svítí červeně, nabijte ji. Postačí vám k tomu jen kabel, pomocí kterého můžete nabíjet tiskárnu přes USB přes počítač nebo rovnou ze zástrčky.

Pokud v tiskárně nejsou fotografie, odklopte zadní kryt a vložte kazetu s novými snímky tak, aby byl žlutý čtvereček na kazetě i tiskárně u sebe, jako je tomu v ilustračním videu. Když máte kazetu se snímky v tiskárně a baterie je nabitá, je na čase připojit tiskárnu k vašemu smartphonu nebo tabletu. Stáhněte si zdarma aplikaci v App Store nebo v Google Play s názvem Instax SHARE a nainstalujte ji.

Nyní zapněte tiskárnu a na vašem zařízení v sekci Nastavení -> Wi-fi vyberte vaši Instax tiskárnu. Pokud je v dosahu více tiskáren, číslo té vaší najdete na spodní straně tiskárny. Tovární heslo k tiskárně je 1111. Nyní je vaše tiskárna připravena. Otevřete aplikaci Instax SHARE a vyberte fotografii z vašeho mobilu, tabletu, Instagramu, Facebooku, Dropboxu, Google photos nebo z vašeho Flickr účtu. Před odesláním do tisku můžete fotografii přímo v aplikaci upravit. Až vypadá snímek tak, jak si přejete, odešlete jej do tiskárny. Fotografie se vytiskne a během minutky se zobrazí. V aplikaci můžete vybrat z několika šablon a filtrů. Nejrychlejší je tisk ze zařízení, na kterém jsou fotografie i aplikace uloženy. To oceníte především na oslavě, na párty, na výletě a dovolené, kdy fotíte momentky do mobilu a chcete snímky hned tisknout a ukládat do alba.


TIP: Nelze fotografii vytisknout? Zkontrolujte, zda se nevypla tiskárna a pokud ano, znovu ji připojte přes nastavení Wi-fi. Tiskárna šetří svou energií, takže pokud dlouho upravujete nebo nastane delší časová prodleva – tiskárna se automaticky vypne. Doporučuji nachystat si fotografie předem a po připojení jen tisknout.


Pokud chcete tisknout fotky z fotoaparátu, je to také možné s připojením přes Wi-fi. Fotografii si nejprve odešlete do zařízení a poté tisknete jako v předchozím případě. Jestliže vlastníte fotoaparát Fujifilm, budete to mít o to snazší, že fotografie můžete poslat do tiskárny přímo. Fotografie z fotoaparátů tak najdou využití nejen pro vaši zábavu a uchování momentů, které pro Vás mnoho znamenají, ale také v profesionální sféře. Můžete svým klientům ihned vytisknout fotografii a věnovat jim tak vzpomínku na den s vámi. V následujícím videu naleznete návod na poslání fotografií z různých značek fotoaparátů do tiskárny Instax Share SP-3 Square. Před úplně prvním tiskem je nutné přes Menu - Nastavení – Nastavení připojení – Nastavení připojení tiskárny INSTAX, vložit číslo tiskárny, které je uvedené na spodní straně a heslo, které je továrně nastavené na 1111 a je možné ho změnit.


TIP: Pokud tisknete fotografii přímo z fotoaparátu, je nejlepší, když fotíte snímek rovnou do čtvercového formátu. Když budete tisknout fotografii na šířku, tak je nutné před odesláním do tisku vybrat výřez čtvercového formátu.


Nemusíte se omezovat jen na fotografie. Občas je potřeba vytisknout jmenovky, vzkazy, věnování. Dát vzpomínku, uchovávat alba a na to vše je tiskárna Instax Share připravená. Tiskne skvěle fotografie, ale i texty. Ideální je připravit si fotografie v mobilních aplikacích, které dnes nabízejí nepřeberné množství možností od textů, filtrů až po samolepky.

 


- Autorem článku je FUJIFILM fotografka Tereza Linhartová